Obóz cd.2

Obóz cd.2

W dniu dzisiejszym nasza drużyna żaczków i młodzików wróciła z obozu. Podczas ostatnich dni zespoły trenowały nie tylko na boisku piłkarskim oraz na basenie, lecz także poznawały zasady gry w piłkę nożną w turnieju FIFA. Do zawodów zapisało się 18 zespołów. W Eliminacjach odpadły zespoły: Atletico Madryt ( Jakub Nosal), Borussia Dortmund (Jakub Włodarczyk), Bayern Monachium (Kacper Włodarczyk), Lech Poznań (Karol Szlachta) , FC Paris Saint-Germain (Filip Przetocki), Arsernal Londyn (Adam Idzi) , Inter Mediolan (Patrycja Miękina) , Juventus Turyn (Igor Walasek) , Lechia Gdańsk (Mikołaj Klimczyk). W Fazie grupowej odpadły zespoły: AC Milan(Adrian Miękina), Ajax Amsterdam(Amelia Łukiewicz), Real Madryt( Adrian Kowalik), FC Liverpool ( Trener Konrad ) , Manchester City (Jakub Leśniak). Natomiast w półfinale spotkały się zespoły FC Barcelony (Kamil Leśniak) i Manchesteru United (Szymon Kuc ) oraz Chelsea Londyn (Mateusz Kuc) i Olympique Lyon (Trener Jarek). Ostatecznie awans do finału uzyskały drużyny Manchester i Lyon , w którym padł wynik 1-0 i to Szymon otrzymał najbardziej wartościową nagrodę. W meczu o 3 miejsce zwyciężyła drużyna Chelsea Londyn w rzutach karnych 3-0 (po 120 minutach w grze 2-2 ).Królem strzelców został Leo Messi (FC Barcelona) z 10 bramkami. Drużyna młodzików niestety nie zagrała sparingu z miejscowymi drużynami, tak jak wcześniej planowano. W zamian odbyły się dwa sparingi z drużynami z Chełmu. W pierwszym meczu z najsilniejszą drużyną województwa Lubelskiego, drużyna przegrała 9-0. Po bardzo słabej pierwszej połowie , druga była zaskakująco dobra, padł w niej remis 0-0 i to drużyna Dziexy stworzyła sobie lepsze sytuacje. W drugim meczu z czołową drużyną województwa Lubelskiego padł wynik 2-5. W tym meczu pachniało dużą sensacją , w 15 minucie to drużyna Dziexy objęła prowadzenie po bramce Kamila Leśniaka (asysta Jakub Leśniak), lecz nie dotrzymała prowadzenia i do przerwy schodziła przegrywając 1-2. Ostatecznie padł wynik 2-5 (druga bramka strzelona została przez Jakuba Leśniaka, asysta Adrian Kowalik) . Mecz pokazał że chłopcy mają duży potencjał i trzeba od nich wymagać bardzo dużo. Warto również dodać że drużyny z Chełmu podchodziły do meczu na świeżości, natomiast drużyna Dziexy była po bardzo ciężkich treningach, na dodatek w pierwszym meczu chłopcy podchodzili do gry po godzinnej rozgrzewce w formie treningu, a licząc liczebność naszych zawodników oraz liczebność zawodników drużyny przeciwnej, byli oni w dużo bardziej komfortowej przewadze . W dniu wyjazdu drużyny zagrały wspólną grę na pełnowymiarowym boisku, w którym zagrali wszyscy uczestnicy obozu.

Drużyna żółtych 4-5 Kolorowi

Bramki:

Kacper Włodarczyk, Kamil Leśniak, Jakub Leśniak, Samobój- Adam Idzi x2, Adrian Kowalik x3

Drużyna żółtych:

Adrian Miękina, Amelia Łukiewicz, Patrycja Miękina , Mikołaj Klimczyk, Jakub Leśnika, Trener Jarek, Kamil Leśniak, Kacper Włodarczyk, Jakub Włodarczyk , Karol Szlachta

Drużyna kolorowych:

Adrian Kowalik, Mateusz Kuc, Szymon Kuc, Filip Przytocki, Trener Konrad, Igor Walasek, Adam Idzi, Jakub Nosal , Mikołaj Ślusarczyk, Olivier Hankus, Maks Góral

Po bardzo aktywnym obozie, już w najbliższym czasie obie drużyny czekają przygotowania do nowego sezonu, który rozpocznie się już we wrześniu. Drużyna żaków w dalszym ciągu będzie grała na szerokość boiska , natomiast drużyna młodzików przejdzie już do boisk pełnowymiarowych, gdyż została zgłoszona do ligi trampkarza. Jest to dla nich bardzo duże wyzwanie , gdyż tylko pięciu z nich będzie rocznikowo trampkarzem. Jednak mamy nadzieje że wczesne doświadczenia gry na pełnowymiarowym boisku , pozwoli im osiągnąć lepszy rozwój piłkarski. Serdecznie zapraszamy na mecze naszych zarówno żaków jak i trampkarzy .